Zablokowane wejście na rampę przy ul. Kopernika w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Katarzyna Michałowska

Zablokowane wejście na rampę przy ul. Kopernika w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Katarzyna Michałowska

Wejście na rampę wzdłuż ciągu usługowo-handlowego w Skierniewicach zostało zablokowane donicami z tujami. Właścicielem budynku i rampy jest osoba prywatna.

Niektórzy z klientów odwiedzających tamtejsze sklepy narzekają na brak możliwości wejścia na wyżej wymienioną rampę od strony ZUS-u. Dowiedzieliśmy się, że w przeszłości zdarzyły się tam dwa wypadki. Kobieta złamała rękę, a także przewrócił się tam starszy człowiek. Tuje postawiono ze względu na bezpieczeństwo użytkowników rampy.

- Pomysł z tujami jest bardzo dobry, ponieważ zabezpiecza chociaż trochę miejsce przed wypadkiem. Sam bałbym się tamtędy wchodzić. - stwierdził jeden z przechodniów pan Zbigniew.

Innym problemem, na który skarżyli się użytkownicy, są także rowerzyści, którzy często jeżdżą dość szybko w miejscu, w którym powinno się zachować szczególną ostrożność. Stwarzali oni zagrożenie dla klientów. Dzięki postawieniu donic jazdy rowerzystów w tym miejscu zostały ograniczone.
Z drugiej strony rampy znajduje się zjazd. Niestety jest on często zastawiany przez użytkowników parkingu. Nie jest to miejsce w żaden sposób oznakowane ani przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Zgłoszenie na ten temat otrzymała także straż miejska.

- Żaden z podjazdów nie spełnia standardów wymienionych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. - twierdzi jeden ze strażników miejskich - Pochylnie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych powinny mieć szerokość płaszczyzny ruchu 1,2 m, krawężniki o wysokości co najmniej 0,07 m i obustronne poręcze. Jednakże jest to właściciel prywatny i straż miejska nie możliwości wpłynięcia na niego w tym zakresie. To od jego dobrej woli zależy, czy taki podjazd zostanie w przyszłości wykonany.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.