Zakończono rekrutację do luksusowego żłobka [GALERIA]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Zakończono rekrutację do luksusowego żłobka [GALERIA]

Sławomir Burzyński

Za równy miesiąc rozpoczną się dni otwarte w żłobku, którego budowa jest na ukończeniu. Placówka zadziwia nie tylko kosztami budowy, ale rozmachem, wykonaniem i wręcz luksusem.

Żłobek dla 160 dzieci, którego budowa kosztuje 13 mln 500 tys. zł, choćby ze względu na cenę musi wręcz szokować. Przestronnością wnętrz, jakością wykonania i wyposażenia. Już za miesiąc, od 21 do 23 grudnia, odbędą się dni otwarte placówki przy ulicy Rawskiej, której budowa właśnie dobiega końca. Skierniewiczanie na własne oczy ocenią żłobek, który ma być wizytówką miasta i krokiem w XXI wiek.

Natomiast w miniony poniedziałek zakończono przyjmowanie wstępnych deklaracji do nowego żłobka.

– Mamy w sumie 97 zgłoszeń, w tym około 10 dzieci, które już korzystają ze żłobka. Ich rodzice zdecydowali się zmienić placówkę prawdopodobnie ze względu na komfort, jaki czeka dzieci w nowym żłobku, a pewnie też ze względów logistycznych. Bo na przykład będzie im wygodniej przywieźć dziecko na Rawską. Warunki naszej pracy będą tam luksusowe, ale warunki dla dzieci jeszcze bardziej luksusowe – mówi Marzena Krawczyk, dyrektor skierniewickiego żłobka.

Jak dodaje, w miejskim żłobku oraz jego filii od lat nie ma wolnych miejsc, a wiosenne zapisy gromadzą tłumy rodziców. Część odchodzi z kwitkiem.

– Nowy żłobek zagwarantuje przyjęcie wszystkich dzieci – zapewnia dyrektor Krawczyk.

Obecnie wykonawca – skierniewicki Mirbud – prowadzi prace wykończeniowe. W części pomieszczeń zainstalowano już meble, podobnie jak sprzęty w imponująco wyposażonej kuchni. W innych salach trwa malowanie, rozkładanie wykładzin. Przygotowano parking, tereny zielone obsadzono krzewami i cebulkami krokusów, ale trawa będzie wysiana wiosną.

Wiceprezydent Eugeniusz Góraj na placu budowy jest prawie codziennie i zapewnia, że nie ma żadnego zagrożenia terminu. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 18 grudnia. Żłobek przy ul. Rawskiej ruszy od 4 stycznia przyszłego roku.

Według informacji Winicjusza Nowaka, prezesa MZK, miejski przewoźnik uruchomi nowy przystanek tuż obok. Wstępnie planowane jest takie wydłużenie kursów linii 6, by nową placówkę skomunikować z osiedlem Widok.

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.