Zalew na finiszu. W ratuszu podsumowano inwestycję

Czytaj dalej
Fot. Marcin Niklewicz
Marcin Niklewicz

Zalew na finiszu. W ratuszu podsumowano inwestycję

Marcin Niklewicz

Na kilka dni przed oficjalnym oddaniem do użytku zmodernizowanego zalewu Zadębie wokół akwenu trwają ostatnie prace. Podczas konferencji w ratuszu podsumowano inwestycję.

Na sobotę (1.09) zaplanowano piknik, podczas którego nastąpi oficjalne oddanie do użytkowania zrewitalizowanego zalewu Zadębie wraz z infrastrukturą. Wokół akwenu trwają ostatnie prace. We wtorek w ratuszu zorganizowano konferencję, podczas której podsumowano inwestycję.
- Kiedy wiosną 2016 roku wraz z pracownikami urzędu i autorem późniejszego studium wykonalności spacerowaliśmy wokół zalewu, marzyliśmy, jak w przyszłości może on wyglądać. Teraz te marzenia się spełniają - wspominał Zbigniew Sawicki, naczelnik wydziału pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych w skierniewickim magistracie.
Na inwestycję na Zadębiu (choć obejmuje ona również cały szereg elementów w innych punktach miasta) jego wydział pozyskał dofinansowanie w kwocie ponad 5,9 mln złotych. Chociaż, jak zaznacza sam naczelnik, akurat w przypadku projektów związanych z rekreacją i turystyką pozyskanie środków zewnętrznych nie jest łatwe. W sumie inwestycja pochłonęła ponad 8,8 mln złotych. Oprócz już teraz cieszącej się największym "wzięciem" wśród mieszkańców ponad czterokilometrowej ścieżki pieszo - rowerowej wokół zalewu, objęła również m.in. budowę wyciągu dla narciarzy wodnych, zjeżdżalnie na kąpielisku miejskim, punkt informacji turystycznej i szlak turystyczny, wiodący od dworca kolejowego nad zalew.
- W połączeniu z powstającym muzeum, stacjami roweru publicznego oraz planowaną rewitalizacją drugiej części parku miejskiego i połączeniem parku z zalewem ścieżką rowerową wzdłuż rzeki, całość tworzy bardzo bogatą ofertę turystyczną - podsumował Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic.
Obecnie nad zalewem trwają ostatnie prace - malowane są pasy na ścieżce, wzmacniane skarpy brzegowe od strony ul. Zadębie (w tym miejscu pojawią się jeszcze barierki), teren jest porządkowany i sprzątany.
Na przyszły rok zaplanowano kolejny etap inwestycji, który ma objąć m.in. budowę pawilonu z zapleczem sanitarnym i pomieszczeniem dla wędkarzy czy budowę parkingu. Samorząd liczy też, że w przyszłości pojawi się możliwość pozyskania środków zewnętrznych, które pozwolą na odmulenie dna zbiornika.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.