Zapraszamy na Dni Łowicza 2019. Na scenie Ich Troje, Daria Zawiałow, Felivers i Bogdan Trojanek

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Zapraszamy na Dni Łowicza 2019. Na scenie Ich Troje, Daria Zawiałow, Felivers i Bogdan Trojanek

Rafał Klepczarek

Zapraszamy na Dni Łowicza 2019 pod patronatem redakcji „Dziennika Łódzkiego”i „Naszego Miasta”. Trzydniowa zabawa w Łowiczu odbędzie się w dniach 21-23 czerwca.

Na początek coś dla miłośników mocnych wrażeń i silnych mężczyzn. W piątek (21 czerwca) o godz. 18 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu rozpocznie się „Puchar Polski Strongman w Parach”.

W zawodach zmierzą się m.in. Krzysztof Radzikowski, Sławomir Toczek, Konrad Karwat, Grzegorz Szymański, Tomasz Lademann, Krzysztof Kacnerski, Mariusz Dorawa oraz Michał Kopacki. Sędziować je będą znani wszystkim Mariusz Pudzianowski, Dominik Abus (GoogleBox) i Mateusz Ostaszewski.

Zawodnicy będą rywalizować w pięciu widowiskowych konkurencjach, m.in. przeciąganie tira, spacer z autem na placach, czy wyciskanie 180-kilogramowej belki nad głowę.

W sobotę zapraszamy na Stary Rynek. Na scenie Dni Łowicza zobaczymy młodzieżowy boys band Felivers z Sochaczewa (godz. 17), cygański zespół Bogdan Trojanek & Terne Roma (godz. 18.15), wokalistkę Darię Zawiałow (godz. 19.45) oraz gwiazdę wieczoru zespół Ich Troje (godz. 21).

Dzień później zapraszamy do Muzeum w Łowiczu. O godz. 17 otwarta zostanie tam wystawa „Jak świętował Łowicz. Obchody jubileuszy i dni miasta w dokumentacji ze zbiorów muzeum w Łowiczu”. Pół godziny później planowany jest tam natomiast koncert Apertus Quartet - Muzyka Ziemi Obiecanej.

Organizatorzy przygotowali także szereg imprez towarzyszących. Wśród nich znalazły się spacery z przewodnikiem PTTK, warsztaty ludowe w muzealnym skansenie oraz 24-godzinna pielgrzymka sztafetowa.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.