Zarząd Powiatu Łowickiego otrzymał absolutorium

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Zarząd Powiatu Łowickiego otrzymał absolutorium

Rafał Klepczarek

Po pełnej emocji dyskusji Zarząd Powiatu Łowickiego w piątek (26 lipca) uzyskał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Dla opozycyjnego Klubu PiS i Sprzymierzeni, który reprezentował radny Wojciech Miedzianowski (PiS), zarząd kierowany przez starostę Krzysztofa Figata (PSL) nie zrealizował w pełni ubiegłorocznego planu finansowego powiatu. Opozycyjny członek RPŁ na potwierdzenie swoich słów przypomniał, że władze powiatu osiem miesięcy temu zaciągnęły kredyt na modernizację szpitalnego oddziału rehabilitacyjnego w Stanisławowie, a prace remontowe do nie rozpoczęły się do dziś. Reprezentant partii Jarosława Kaczyńskiego uznał także za niegospodarne podwójne wydatkowanie pieniędzy podatników na opłacenie sekretarza powiatu. W ubiegłym roku starosta Figat odsunął od wykonywania obowiązków służbowych Magdalenę Pietrzak. Na jej miejsce zatrudnił Andrzeja Rokickiego. W efekcie przez kilka miesięcy powiat łowicki miał dwóch sekretarzy, którzy jednocześnie pobierali wynagrodzenie.
Działań zarządu w imieniu koalicyjnego Klubu Porozumienie Łowickie bronił radny Michał Śliwiński (PSL). Przypomniał on, że ubiegłoroczny budżet został uchwalony głosami obecnej opozycji, która przed jesiennymi wyborami miała większość w radzie powiatu. Podkreślił także stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, która pozytywnie oceniła wykonanie ubiegłorocznego budżetu.
Podczas głosowania 11 radnych pozytywnie skwitowało pracę Zarządu Powiatu Łowickiego w 2014 roku, 8 nie zgodziło się z tą opinią, a 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.