Zarząd powiatu z wotum zaufania i absolutorium, ale nie jednomyślnie [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Marcin Niklewicz

Zarząd powiatu z wotum zaufania i absolutorium, ale nie jednomyślnie [ZDJĘCIA]

Marcin Niklewicz

11 do 4 to wyniki głosowania w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Skierniewickiego absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok oraz wotum zaufania. To ostatnie to nowość w samorządzie.

23,6 mln złotych dochodów, tylko 45 tys. złotych deficytu, nadwyżka 1,3 mln złotych i zmniejszenie zadłużenia o 600 tys. złotych (do 3 mln złotych) - to najważniejsze liczby sprawozdania z wykonania ubiegłorocznego budżetu powiatu skierniewickiego, które podczas czwartkowej (27.06) sesji rady powiatu przedstawił starosta Mirosław Belina.
- Aż 26 proc. naszego budżetu przeznaczyliśmy na zadania inwestycyjne, z czego prawie 5,5 mln złotych na inwestycje drogowe - podkreślał starosta.
Sprawozdanie pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa, a komisja rewizyjna wnioskowała do radnych o udzielenie zarządowi absolutorium. Przekonało to 11 radnych, 4 wstrzymało się od głosu.
Taki sam wynik przyniosło głosowanie w sprawie przyznania zarządowi wotum zaufania. To nowość w samorządzie, wprowadzona przez ustawodawcę w ubiegłym roku m.in. wraz z obowiązkiem transmitowania obrad czy głosowaniem imiennym.
- Zrobię wszystko, aby przekonać państwa, żeby za rok poparcie dla absolutorium było jednogłośne - mówił Mirosław Belina, dziękując za współpracę w realizacji budżetu radnym i pracownikom starostwa.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.