Zatrzymani sutenerzy i stręczyciele, w tym osoby ze Skierniewic

Czytaj dalej
Fot. KWP w Łodzi
Krzysztof Kopania/kub

Zatrzymani sutenerzy i stręczyciele, w tym osoby ze Skierniewic

Krzysztof Kopania/kub

Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach policjanci zatrzymali 13 osób, które wchodziły w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się stręczycielstwem i sutenerstwem. Dwóm z podejrzanych zarzucono także przestępstwa związane z handlem ludźmi.

Wśród zatrzymanych jest ośmiu mężczyzn w wieku od lat 23 do 38 i pięć kobiet w wieku od 23 do 47 lat. Dwie osoby były mieszkańcami Skierniewic i okolicy. Wszyscy oni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przy czym zarzut kierowania tą grupą przedstawiony został 38-latkowi.

On, jak i jego o 12 lat młodszy kolega, podejrzani są także o usiłowanie handlu ludźmi.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, grupa przestępcza działała co najmniej w okresie od czerwca 2013 do 30 listopada 2014.

Podejrzani utrzymywali się z dochodów, uzyskiwanych co najmniej przez siedem kobiet trudniących się prostytucją. Były one wyszukiwane spośród kobiet będących w ciężkiej sytuacji finansowej, najczęściej samotnie wychowujące dzieci. Podejrzani zapewniali opiekę nad ich dziećmi i organizowali „uprawianie” prostytucji.

Usługi w tym zakresie świadczone były przede wszystkim w rejonie często uczęszczanych dróg województwa łódzkiego, zwłaszcza w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego, Łowicza, Jeżowa, Łasku i Sieradza.

W ramach ustalonego podziału ról, poszczególni podejrzani wykonywali zadania związane z organizacją świadczenia przez kobiety usług seksualnych. Były one dowożone w pobliże dróg komunikacyjnych. Zapewniano im ochronę; w zamian za to musiały oddawać 50-60 dziennego dochodu. Kobietom zapewniano także dwa mieszkania, zakupy odzieży i opiekę lekarską. Wpływy i ich podział były ewidencjonowane.

Do pierwszych zatrzymań doszło 8 i 9 grudnia na terenie powiatu tomaszowskiego i skierniewickiego oraz powiatu nowodworskiego w woj. mazowieckim. Niemalże jednocześnie w godzinach porannych funkcjonariusze z zespołu do walki z handlem ludźmi wydziału kryminalnego KWP w Łodzi oraz policjanci z komendy w Skierniewicach, wsparci przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji, dotarli do wytypowanych mieszkań.

Zostały przeprowadzone liczne przeszukania, w toku których zabezpieczono m.in. komputery, telefony komórkowe notatniki z zapisami dotyczącymi prowadzonej działalności a także samochody, motocykl i gotówkę w kwocie 120 tys. złotych.

Trwają przesłuchania podejrzanych, co do części z nich zostaną skierowane wnioski o tymczasowe aresztowanie.

Krzysztof Kopania/kub

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.