Redakcja

Zatrzymani za kradzież rozbójniczą w Dąbrowicach

Zatrzymani za kradzież rozbójniczą w Dąbrowicach
Redakcja

15 kwietnia 2019 roku skierniewiccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kilka dni wcześniej okradli dom w Dąbrowicach i użyli przemocy w stosunku do mieszkańca, który nakrył ich na kradzieży. Dwa dni później – 17 kwietnia 2019 roku, dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

Informacje przekazane przez rzecznika policji w Skierniewicach, mł. asp. Justynę Florczak-Mikinę:
Ustalenia w sprawie wskazują, że 13 kwietnia 2019 roku trzej mężczyźni, wspólnie okradli jeden z domów w Dąbrowicach koło Skierniewic. Weszli do niego przez niezamknięte drzwi około godziny 4 nad ranem, podczas snu domowników i ukradli telewizor oraz biżuterię.
W pewnym momencie, jeden z mieszkańców nakrył mężczyzn, którzy kręcili się po jego domu. Kiedy zainterweniował, został przez nich odepchnięty, a złodziejom udało się uciec. Przed domem czekał już na nich samochód. Sprawa została zgłoszona skierniewickiej policji.
Funkcjonariusze analizując sprawę i zgromadzony materiał, 15 kwietnia 2019 wkroczyli
w dwa różne miejsca w Skierniewicach i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zgodnie z ich podejrzeniami dokonali kradzieży rozbójniczej. Byli to: 23, 25 i 28-letni mieszkańcy Skierniewic.

Wszyscy trzej zatrzymani 16 kwietnia 2019 roku usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży rozbójniczej. Następnego dnia, w stosunku do jednego z nich 23– latka prokurator postanowił
o objęciu go dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju, natomiast pozostali dwaj mężczyźni postanowieniem sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Za kradzież rozbójniczą w myśl obowiązującego prawa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Redakcja

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.