Redakcja

Zatrzymani za kradzież rozbójniczą w Dąbrowicach

Zatrzymani za kradzież rozbójniczą w Dąbrowicach
Redakcja

15 kwietnia 2019 roku skierniewiccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kilka dni wcześniej okradli dom w Dąbrowicach i użyli przemocy w stosunku do mieszkańca, który nakrył ich na kradzieży. Dwa dni później – 17 kwietnia 2019 roku, dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

Informacje przekazane przez rzecznika policji w Skierniewicach, mł. asp. Justynę Florczak-Mikinę:
Ustalenia w sprawie wskazują, że 13 kwietnia 2019 roku trzej mężczyźni, wspólnie okradli jeden z domów w Dąbrowicach koło Skierniewic. Weszli do niego przez niezamknięte drzwi około godziny 4 nad ranem, podczas snu domowników i ukradli telewizor oraz biżuterię.
W pewnym momencie, jeden z mieszkańców nakrył mężczyzn, którzy kręcili się po jego domu. Kiedy zainterweniował, został przez nich odepchnięty, a złodziejom udało się uciec. Przed domem czekał już na nich samochód. Sprawa została zgłoszona skierniewickiej policji.
Funkcjonariusze analizując sprawę i zgromadzony materiał, 15 kwietnia 2019 wkroczyli
w dwa różne miejsca w Skierniewicach i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zgodnie z ich podejrzeniami dokonali kradzieży rozbójniczej. Byli to: 23, 25 i 28-letni mieszkańcy Skierniewic.

Wszyscy trzej zatrzymani 16 kwietnia 2019 roku usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży rozbójniczej. Następnego dnia, w stosunku do jednego z nich 23– latka prokurator postanowił
o objęciu go dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju, natomiast pozostali dwaj mężczyźni postanowieniem sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Za kradzież rozbójniczą w myśl obowiązującego prawa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.