Zbliża się Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska

Zbliża się Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach

Natalia Zwolińska

W tym roku powraca do Skierniewic tradycyjne Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Wszystkie imprezy będą się odbywać z udziałem publiczności. Program tegorocznego, 44. już święta jest bardzo bogaty. Nie mogło więc zabraknąć koncertów gwiazd.

W następny weekend (17-19 września) w Skierniewicach odbywać się będzie 44. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Przygotowano wiele atrakcji, a po rocznej przerwie na dwóch scenach odbywać się będą koncerty gwiazd. Na głównej scenie, która zostanie ustawiona na Rynku przed ratuszem zagrają takie gwiazdy jak: Baranovski, Małgorzata Ostrowska, Witek Muzyk Ulicy, Andrzej Piaseczny, Tymek, Krzysztof Cugowski, Poparzeni Kawą trzy, Daria Zawiałow oraz Krzysztof Zalewski. W tym roku na głównej scenie wystąpi również Kabaret Moralnego Niepokoju.

Natomiast na scenie w parku wystąpią zespoły prezentujące typową muzykę taneczną. Zagrają tam : Playboys, Łobuzy, Mario Bischin oraz Top One.

Nie zabraknie również uczty kulinarnej. Nowością tegorocznego święta będzie Festiwal Roślinożercy, który będzie się odbywał na dużym parkingu przy skrzyżowaniu ulic Olszewskiej i Reymonta. Będzie można degustować potraw wegetariańskich oraz wegańskich, ale nie tylko… W tajniki kuchni typowo roślinnej wprowadzać będą znani kucharze: Pascal Brodnicki, Jakub Kuroń, Jolanta Kesler oraz Mateusz Truszkiewicz. Nie tylko będą pokazywać, jak prawidłowo doprawiać i gotować, ale również będą zapraszać do wspólnego gotowania i degustowania potraw. Warto także pamiętać, że smaki Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw pojawią się także na skierniewickim rynku.

Tam zaplanowano dwudniowe degustacje, przygotowywane na ogromnych patelniach i w specjalnych plenerowych garach.

Odbędzie się również kolejna edycja Skierniewickiej Fiesty Balonowej. Tym razem będzie się ona trwać o jeden dzień krócej. W piątek balony pojawią się na bulwarze Przyjaźni Polsko-Francuskiej. Będzie wtedy możliwość obejrzenia balonów i rozmowy z ich właścicielami. Natomiast w sobotę i niedzielę balony będzie można podziwiać nad miastem.

W tym roku wraca również konkurs na Kwiat Skierniewic. Wybory najpiękniejszej skierniewiczanki odbywać się będą w Parku Miejskim.

Natomiast w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ulicy Pomologicznej, odbędą się prelekcje pracowników naukowych Instytutu Ogrodnictwa. Podziwiać będzie można kompozycje z kwiatów, owoców oraz warzyw. Od lat pracownicy instytutu przygotowują bukiety, które zachwycają między innymi wykorzystaniem właśnie owoców czy warzyw.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.