Zbliża się Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska

Zbliża się Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach

Natalia Zwolińska

W tym roku powraca do Skierniewic tradycyjne Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Wszystkie imprezy będą się odbywać z udziałem publiczności. Program tegorocznego, 44. już święta jest bardzo bogaty. Nie mogło więc zabraknąć koncertów gwiazd.

W następny weekend (17-19 września) w Skierniewicach odbywać się będzie 44. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Przygotowano wiele atrakcji, a po rocznej przerwie na dwóch scenach odbywać się będą koncerty gwiazd. Na głównej scenie, która zostanie ustawiona na Rynku przed ratuszem zagrają takie gwiazdy jak: Baranovski, Małgorzata Ostrowska, Witek Muzyk Ulicy, Andrzej Piaseczny, Tymek, Krzysztof Cugowski, Poparzeni Kawą trzy, Daria Zawiałow oraz Krzysztof Zalewski. W tym roku na głównej scenie wystąpi również Kabaret Moralnego Niepokoju.

Natomiast na scenie w parku wystąpią zespoły prezentujące typową muzykę taneczną. Zagrają tam : Playboys, Łobuzy, Mario Bischin oraz Top One.

Nie zabraknie również uczty kulinarnej. Nowością tegorocznego święta będzie Festiwal Roślinożercy, który będzie się odbywał na dużym parkingu przy skrzyżowaniu ulic Olszewskiej i Reymonta. Będzie można degustować potraw wegetariańskich oraz wegańskich, ale nie tylko… W tajniki kuchni typowo roślinnej wprowadzać będą znani kucharze: Pascal Brodnicki, Jakub Kuroń, Jolanta Kesler oraz Mateusz Truszkiewicz. Nie tylko będą pokazywać, jak prawidłowo doprawiać i gotować, ale również będą zapraszać do wspólnego gotowania i degustowania potraw. Warto także pamiętać, że smaki Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw pojawią się także na skierniewickim rynku.

Tam zaplanowano dwudniowe degustacje, przygotowywane na ogromnych patelniach i w specjalnych plenerowych garach.

Odbędzie się również kolejna edycja Skierniewickiej Fiesty Balonowej. Tym razem będzie się ona trwać o jeden dzień krócej. W piątek balony pojawią się na bulwarze Przyjaźni Polsko-Francuskiej. Będzie wtedy możliwość obejrzenia balonów i rozmowy z ich właścicielami. Natomiast w sobotę i niedzielę balony będzie można podziwiać nad miastem.

W tym roku wraca również konkurs na Kwiat Skierniewic. Wybory najpiękniejszej skierniewiczanki odbywać się będą w Parku Miejskim.

Natomiast w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ulicy Pomologicznej, odbędą się prelekcje pracowników naukowych Instytutu Ogrodnictwa. Podziwiać będzie można kompozycje z kwiatów, owoców oraz warzyw. Od lat pracownicy instytutu przygotowują bukiety, które zachwycają między innymi wykorzystaniem właśnie owoców czy warzyw.

Natalia Zwolińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.