Zespół Klubu Seniora "Ustronie" ze Skierniewic gościł w Busku Zdroju

Czytaj dalej
Grażyna Kutryś

Zespół Klubu Seniora "Ustronie" ze Skierniewic gościł w Busku Zdroju

Grażyna Kutryś

Zespół Folklorystyczny Klubu Seniora "Ustronie" otrzymał zaproszenie jako gość specjalny na "Buskie Spotkanie z Folklorem". Koncert finałowy odbył się 16 maja br., pogoda dopisała, a występ zespołu "Ustronie" w parku zdrojowym wywołał burzę oklasków.

Kolorowe stroje i żywiołowa muzyka naszego regionu bardzo się podobały i zaowocowały zacieśnieniem dalszej współpracy. Życzliwość mieszkańców Buska Zdroju dla skierniewiczan pozostanie na długo w pamięci seniorów.

Mając na uwadze walory uzdrowiskowe zarówno Buska Zdroju oraz jego pięknych okolic bogatych w obiekty zabytkowe, będące dziełem rąk ludzkich jak też samej matki natury, seniorzy skorzystali z kąpieli siarkowych w basenach termalnych w Solcu Zdroju. Zwiedzili też osadę zamkową w Kurozwękach, kościół z czasów króla Kazimierza Wielkiego w Szydłowie oraz jaskinię Raj pełną ciekawych nacieków stalaktytów i stalagmitów.

Niezapomniane wrażenie pozostawiło też czynne uczestnictwo w pieczeniu chleba (podpłomyków) według staropolskich zwyczajów w piecu chlebowym opalanych drewnem. Świetna organizacja i bogaty program pozwolił seniorom poznać urocze zakątki naszego kraju.

Grażyna Kutryś

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.