Zespół Klubu Seniora "Ustronie" ze Skierniewic gościł w Busku Zdroju

Czytaj dalej
Grażyna Kutryś

Zespół Klubu Seniora "Ustronie" ze Skierniewic gościł w Busku Zdroju

Grażyna Kutryś

Zespół Folklorystyczny Klubu Seniora "Ustronie" otrzymał zaproszenie jako gość specjalny na "Buskie Spotkanie z Folklorem". Koncert finałowy odbył się 16 maja br., pogoda dopisała, a występ zespołu "Ustronie" w parku zdrojowym wywołał burzę oklasków.

Kolorowe stroje i żywiołowa muzyka naszego regionu bardzo się podobały i zaowocowały zacieśnieniem dalszej współpracy. Życzliwość mieszkańców Buska Zdroju dla skierniewiczan pozostanie na długo w pamięci seniorów.

Mając na uwadze walory uzdrowiskowe zarówno Buska Zdroju oraz jego pięknych okolic bogatych w obiekty zabytkowe, będące dziełem rąk ludzkich jak też samej matki natury, seniorzy skorzystali z kąpieli siarkowych w basenach termalnych w Solcu Zdroju. Zwiedzili też osadę zamkową w Kurozwękach, kościół z czasów króla Kazimierza Wielkiego w Szydłowie oraz jaskinię Raj pełną ciekawych nacieków stalaktytów i stalagmitów.

Niezapomniane wrażenie pozostawiło też czynne uczestnictwo w pieczeniu chleba (podpłomyków) według staropolskich zwyczajów w piecu chlebowym opalanych drewnem. Świetna organizacja i bogaty program pozwolił seniorom poznać urocze zakątki naszego kraju.

Grażyna Kutryś

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.