ZGM w Łowiczu podnosi najemcom czynsze średnio o 4,88 proc.

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

ZGM w Łowiczu podnosi najemcom czynsze średnio o 4,88 proc.

Rafał Klepczarek

Krzysztof Kaliński, burmistrz Łowicza, na wniosek Joanny Miki, dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, od 1 lipca podnosi czynsze w lokalach, administrowanych przez ZGM. Według informacji przekazanych nam przez panią dyrektor stawki czynszowe dla ponad 2,5 tys. najemców wzrosną średnio o 4,88 proc.

Podwyżka wyniesie 4,85 procenta dla osób, które zajmują mieszkania komunalne - informuje dyrektor Joanna Mika. - Stawka bazowa, na podstawie której ustalany jest czynsz, wzrośnie w tym wypadku z 5,15 zł do 5,40 zł za metr kwadratowy użytkowanej powierzchni. Natomiast czynsz w lokalach socjalnych zostanie podniesiony o 5,71 proc., co oznacza, ze stawka bazowa wzrośnie z 1,4 zł do 1,48 zł.

Przedstawicielka ZGM podwyżkę czynszów uzasadnia zapisami Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy Miasta Łowicza. Zakłada on co roku podnoszenie czynszów o 5 proc. Stawki komunalnych czynszów w Łowiczu uzależnione są od lokalizacji budynku, daty jego budowy oraz wyposażenia w centralne ogrzewanie, ciepłą wodę i gaz ziemny. Dodatkowo płacą też najemcy ocieplonych mieszkań.

Najwyższe czynsze w ZGM obowiązują obecnie w bloku nr 43n przy ul. Armii Krajowej. Wzrosną one z 6,7 zł na 7,02 zł za mkw. Drogo jest także w budynku przy ul. Krudowskiego , gdzie czynsz pójdzie w górę z 6,33 zł za mkw. użytkowanej powierzchni do 6,64 zł.

Najmniej płacą mieszkańcy komunalnego budynku przy ul. Warszawskiej 110. Opłaty wzrosną tam z 2,83 zł na 2,97 zł z metr kwadratowy użytkowanej powierzchni. Podsumowując: czynsze komunalne w zależności od standardu lokalu pójdą w górę od 14 do 32 na mkw., a socjalne w każdym przypadku o 8 gr. Dla obecnych najemców ZGM nowe stawki wejdą w życie z początkiem wakacji.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.