Zimowy piknik śladami Puszczy Bolimowskiej
Trzy kobiety: Lucja Skarzyńska, Wiesława Marcinek i Anna Traut-Seliga z Partnerstwa Naturowego Dolina Rawki napisały projekt, który otrzymał dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
- Jesteśmy wspólnotą, nie jesteśmy stowarzyszeniem, bo nie mamy osobowości prawnej - mówi Lucja Skarzyńska, prezes partnerstwa. - To była nasza jedyna możliwość, bo inne dofinansowania przeznaczone są jedynie dla grup formalnych. Jako partnerstwo, członkowie grupy spotykają się już dwa lata. Do partnerstwa należą osoby, które prowadzą gospodarstwa agroturystyczne, firmy czy działalność naukową. Wszystkich łączy jedno - zamiłowanie do tego terenu.
W stworzonym przez panie przewodniku po Puszczy Bolimowskiej znajdziemy informację, gdzie można się zatrzymać, coś zjeść, wypić herbatę, albo zwyczajnie odpocząć.
Przewodnik będzie również dostępny jako aplikacja na telefon. - Jest to nasz miejscowy przewodnik. Znajdują się w nim nasze zdjęcia, opisy atrakcji z doprowadzeniem do miejsc, które warto, będąc u nas, zobaczyć - przekonuje Lucja Skarzyńska, prezes partnerstwa. Projekt jest skierowany zarówno w stronę mieszkańców jak i turystów. - Jako mieszkańcy chcemy rozwinąć naszą turystykę, a przyjezdnym ułatwić dostęp do najważniejszych informacji - przekonują inicjatorki. - W internecie można się zagubić w gąszczu informacji, tutaj zadbaliśmy, żeby te informacje były wyselekcjonowane i łatwe w odnalezieniu - dodają.
Zwieńczeniem projektu był Puszczański Piknik Zimowy, który odbył się w sobotę, 6 grudnia. Piknik miał za zadanie zintegrować miłośników terenu oraz pokazać najciekawsze jego zakątki. Podczas przejażdżki konnej Anna Traut-Seliga, dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych PWSZ w Skierniewicach opowiedziała uczestnikom o cennych obszarach Puszczy Bolimowskiej.
Wydarzenie zakończyło się wspólną biesiadą.