Zlot VIP-ów w Rawie. W sobotę żeni się wicemarszałek PSL

Czytaj dalej
Marcin Darda

Zlot VIP-ów w Rawie. W sobotę żeni się wicemarszałek PSL

Marcin Darda

W sobotę 6 czerwca w jednym z rawskich kościołów sakramentalne "tak" powiedzą sobie Dariusz Klimczak, wicemarszałek woj. łódzkiego, i jego narzeczona Marta Giermasińska.

Pan młody to prominentny polityk PSL, nie tylko wicemarszałek, ale i szef ludowców w woj. łódzkim, a także bliski współpracownik wicepremiera Janusza Piechocińskiego.

Wicemarszałek Klimczak potwierdza tylko datę, ale bardziej rozmowne, choć oczywiście nieoficjalnie, jest otoczenie PSL.

Według zatem nieoficjalnych informacji, na wesele zaproszono około 300 gości. Na ślubie potwierdziło obecność mnóstwo prominentów. Pojawią się m.in. wszyscy pozostali członkowie zarządu woj. łódzkiego na czele z marszałkiem Witoldem Stępniem, a także posłowie PSL z łódzkich okręgów, wśród nich John Godson.

Ważnym gościem będzie małopolski eurodeputowany PSL Czesław Siekierski, którego Dariusz Klimczak był parlamentarnym asystentem, zanim w 2009 r. wszedł do zarządu woj. łódzkiego.

Na weselu mają być także minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz (od lat bliski przyjaciel pana młodego), prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski oraz wiceprezes NIK Mieczysław Łuczak, którego zimą Dariusz Klimczak zastąpił na stanowisku szefa PSL w regionie łódzkim.

Zaproszenie otrzymała również prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, a także były prezes PSL Waldemar Pawlak, znajomy panny młodej. Niewykluczona jest obecność Adama Jarubasa, marszałka woj. świętokrzyskiego, który niedawno był kandydatem PSL na prezydenta RP, ale podobno nie zagra na gitarze państwu młodym. Zaśpiewa być może związany z ludowcami Kazimierz Kowalski, śpiewak operowy, nie-gdyś dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi.

Nie będzie zaś ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego, ale podobno tylko dlatego, że tego samego dnia żeni się również szef jednej z agencji rolniczych, podlegających jego resortowi. Z podobnego powodu na weselu tylko przez jakiś czas gościć będzie Janusz Piechociński. Tego samego dnia żeni się jeden z doradców wicepremiera.

Marcin Darda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.