ZM "Bzura" liczy na blisko 41 mln zł dotacji i pożyczki

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

ZM "Bzura" liczy na blisko 41 mln zł dotacji i pożyczki

Rafał Klepczarek

Związek Międzygminny "Bzura" po świętach Wielkanocy podpisze z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi umowę, dzięki której pozyska w ramach pożyczki i kredytu niespełna 41 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na rozpoczętą 7 grudnia 2015 roku budowę Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Piaskach Bankowych w powiecie łowickim.

- Pozyskaliśmy ponad 21 mln zł pożyczki oraz ponad 19 mln zł bezzwrotnej dotacji - informuje Przemysław Milaczarek, członek Zarządu ZM "Bzura". - Zabezpieczeniem tej pierwszej będą budżety samorządów wchodzących w skład związku, a w przypadku dotacji będą to nasze grunty i polisa ubezpieczeniowa.
Członkowie ZM "Bzury" wstępnie zakładają, że z łódzkiego funduszu pożyczą pieniądze na 14 lat, a okres spłaty rozpocznie się za dwa lata.
Związek Międzygminny "Bzura" w skład, którego wchodzi 20 gmin z powiatów: łowickiego, łęczyckiego, zgierskiego i tomaszowskiego, chce stworzyć zakład składający się z trzech głównych części: sortowni, kompostowni i kwatery składowania. Ma on kosztować 56 mln zł i zostać uruchomiony na początku 2018 roku.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.