Zmarła druga ofiara napadu na GOPS w Makowie

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Zmarła druga ofiara napadu na GOPS w Makowie

Sławomir Burzyński

W czwartek w warszawskim szpitalu zmarła 41-letnia pracownica Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie, druga ofiara bestialskiej napaści na ośrodek pomocy.

W czwartek w warszawskim szpitalu zmarła 41-letnia pracownica Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie. Kobieta oraz jej 40-letnia koleżanka – która zmarła w karetce – w poniedziałek w południe zostały w miejscy pracy oblane benzyną i podpalone przez 62-letniego Leszka G., mieszkańca pobliskiej wsi.

Po podpaleniu GOPS mężczyzna wsiadł w autobus – zapamiętał go kierowca, miał też w kieszeni bilet – i wrócił na gospodarstwo w Słomkowie. Tam tego samego dnia po południu zatrzymała go policja. Nie stawiał oporu. Dwa dni później został przesłuchany w skierniewickiej prokuraturze.

– Z dużymi emocjami, płacząc, opowiadał o tym, że nie otrzymał spodziewanej i należnej mu pomocy z opieki społecznej. Twierdził, że z całego zdarzenia pamięta tylko, jak został dowieziony do prokuratury na przesłuchanie – mówi Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Po przesłuchaniu postawiono mu zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a także spowodowania pożaru zagrażającego życiu wielu osób.

– Śmierć kobiety skutkować będzie zmianą zarzutów i zarzuceniem podejrzanemu dwóch dokonanych ze szczególnym okrucieństwem zbrodni zabójstwa – informuje Kopania.

Zbrodniarz został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna leczył się psychiatrycznie. Według ustaleń prokuratury, ostatnią zimę spędził w szpitalu, który bardzo niechętnie opuścił. Wszystko wskazuje na to, że chciał zemścić się na pracownicach pomocy społecznej w Makowie za to, że nie dostał oczekiwanego skierowania do domu pomocy, gdzie chciał spędzić nadchodzącą zimę.

Sławomir Burzyński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.