Zmiany na dyrektorskich stanowiskach

Czytaj dalej
Magdalena Grajnert

Zmiany na dyrektorskich stanowiskach

Magdalena Grajnert

W związku z kończącą się pięcioletnią kadencją dyrektorów kilku skierniewickich szkół, urząd miasta ogłosił konkursy.

Nowi dyrektorzy stanęli na czele Szkoły Podstawowej nr 7, Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Integracyjnych oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

W wyniku przeprowadzonych postępowań konkursowych Beatę Czaporowską-Bożek zastąpi Marek Czarnota (SP nr 7), nauczyciel religii, informatyki i techniki w Zespole Szkół im. ks. St. Konarskiego. W ZSSO dyrektorem została Sławomira Wenus, do tej pory wicedyrektor tej szkoły. Dotychczasowy dyrektor Stanisław Pietrzkowski odchodzi na emeryturę.

Zofia Rzankowska nie będzie już dyrektorem ZSI. Szefem tej placówki została Mariola Oporska, była dyrektor Gimnazjum nr 3, a następnie pracownik w skierniewickiej delegaturze Kuratorium Oświaty w Łodzi.

W ZSZ nr 1 pełniącą obowiązki dyrektora, po odejściu Ireny Czajkowskiej-Karpińskie, była Iwona Latoszewska. Od września funkcję dyrektora pełnił będzie Waldemar Janus, w chwili obecnej dyrektor ZSP nr 3 w Łowiczu, były dyrektor zlikwidowanego CKU w Skierniewicach.

Nie został natomiast rozstrzygnięty konkurs, a tym samym nie wyłoniono kandydata na stanowisko dyrektora nowo utworzonego Gimnazjum nr 5. Do konkursu zgłosiła się tylko jedna osoba, która nie spełniła wymogów formalnych - nie złożyła jednego z kilkunastu wymaganych dokumentów. Jakie kroki w takiej sytuacji zamierza podjąć urząd miasta?

- Dyrektora powoła prezydent, w poniedziałek powinniśmy poznać jego nazwisko - oświadcza wiceprezydent miasta ds. oświaty, Jarosław Chęcielewski. - W sytuacji nierozstrzygniętego konkursu można zastosować takie rozwiązanie.

Wiceprezydent Chęcielewski informuje także, że starająca się o ponowną kadencję Zofia Rzankowska nie przedłożyła aktualnej oceny pracy, a to jeden z najważniejszych dokumentów wymaganych podczas konkursu. Ocena była aktualna w momencie składania dokumentów, ale 17 czerwca, w dniu rozstrzygnięcia, już nie.

Zofia Rzankowska nie chce udzielać informacji. - Szkołę powinno się postrzegać poprzez jej osiągnięcia, a tych ZSI nie brakuje - mówi. Podkreśla jednak, że zarówno na dzień składania dokumentów, jak również na dzień rozstrzygnięcia konkursu, złożona przez nią ocena pracy była aktualna. Z pewnością będzie walczyła o uznanie swoich racji.

Zmiany nie ominęły także Zespołu Szkół im. ks. S. Konarskiego. Dyrektor ks. Piotr Karpiński zwolnił wicedyrektor, dr Joannę Gajdę. Decyzja wywołała duże poruszenie w środowisku "klasyka". Uczniowie i absolwenci założyli nawet grupę na portalu społecznościowym, gdzie jawnie sprzeciwiają się decyzji dyrektora.

W przyszłym roku szkolnym kadencje kończą się następującym dyrektorom: Annie Łapskiej (SP nr 1), Pawłowi Koźbiałowi (SP nr 2), Dorocie Pasik (Gimnazjum nr 1), Romanowi Czyżewskiemu (Gimnazjum nr 3), Henrykowi Kobyłeckiemu (ZS nr 3), Ewie Szydłowskiej (SOSW), Tomaszowi Chmurskiemu (PMPPP) oraz Agnieszce Bukowskiej-Gierach (P nr 3), Teresie Sobolewskiej (P nr 5).

Magdalena Grajnert

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Kajetan

Z doświadczeń i obserwacji wielu wynika ,że najlepszymi dyrektorami, prezesami , szefami czy posłami są ci, którzy ten urząd piastują przez jedna kadencję ...Druga ...to już tylko układy i układziki oraz beztroskie i aroganckie trwanie..... z nadzieja na dożywocie albo i synekurę dziedziczną...Jeśli ktoś jest dobry" tu i teraz"...spokojnie sprawdzi się "tam i w przyszłości..."

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.