Zmiany organizacji ruchu, bezpłatne autobusy i dodatkowe parkingi podczas Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach

Czytaj dalej
Redakcja

Zmiany organizacji ruchu, bezpłatne autobusy i dodatkowe parkingi podczas Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach

Redakcja

15 i 16 września kolejne święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców i gości odwiedzających w tych dniach Skierniewice prezentujemy kilka kluczowych informacji, które ułatwią komunikację w trakcie trwania imprezy.

Zmiany organizacji ruchu będą obowiązywać od piątku od godz. 22:00 (14 września) do niedzieli (16 września) do godz. 24:00. Wyłączone z ruchu drogowego będą ulice: Rynek, Żwirki, Gałeckiego, Batorego (odc. Strykowska-Rynek), Prymasowska (odc. Senatorska-Jagiellońska), Konstytucji 3-go Maja, Wita Stwosza, Reymonta, Olszewskiej, Buczka, Pomologiczna (odc. Buczka – Edmunda Jaworskiego.

Dodatkowo w związku z przejściem dorocznej parady otwierającej ŚKOiW prosimy o nie parkowanie samochodów w ulicach: Prymasowskiej, Senatorskiej oraz Rybickiego (odc. od ul. Sobieskiego do Rataja). Zakaz będzie obowiązywał od piątku (14.09) od godz. 20:00 do soboty (15.09) do godz. 13:00.

Ul. Senatorska zamknięta na czas koncertów…

W sobotę (15.09) i niedzielę (16.09) od godz. 17:00 do zakończenia ostatniego koncertu (ok. godz. 24:00) wejście na Rynek od ul. Senatorskiej będzie zamknięte. – To wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczestników koncertów – uspokaja naczelnik Anna Wolińska. – Na wyraźną sugestię policji, ul. Senatorska od godz. 17:00 do zakończenia ostatniego koncertu jest zamknięta.

Lepiej pieszo lub darmowymi autobusami…

- Prosimy mieszkańców o pozostawienie w miarę możliwości samochodów w domu – zaleca naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miasta Skierniewice Anna Wolińska. – Ruch w centrum może być w tych dniach mocno utrudniony. Zachęcamy do skorzystania z darmowej komunikacji miejskiej lub przybycie na miejsce spacerkiem. W trakcie dwóch świątecznych dni na wszystkich liniach nie będą obowiązywały bilety na przejazd. Zmieni się także rozkład jazdy autobusów. W dniach od 14.09 (piątek) od godz. 18:00 do 16.09 (niedziela) do godz. 24:00 autobusy komunikacji miejskiej pomijać będą ulice zamknięte dla ruchu oraz ulice do których dojazd będzie ograniczony. Nieczynne będą przystanki zlokalizowane przy ulicach : Dworcowa, Jagiellońska, Kozietulskiego (tylko dla linii nr 3), Piłsudskiego, Prymasowska, Reymonta, Sobieskiego (szpital), Olszewskiej, 1 go Maja (tylko dla linii nr 3).

Przystanki zastępcze zlokalizowane będą: przy Al. Rataja na wysokości szpitala (w kierunku Centrum) oraz przy wjeździe na wiadukt (w kierunku os. Widok) i na ul. Kopernika/róg Mszczonowskiej dla linii nr 6, 7 i 10. Autobusy będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach znajdujących się na trasie objazdu. Szczegółowy rozkład jazdy do pobrania poniżej.

Dodatkowe linie autobusowe odwiozą nas po koncertach…

W dniach 15.09 o godz. 23:30 i 16.09 o godz. 22:00 uruchomione zostaną dwie linie: SK 2 i SK 4 odwożące mieszkańców po ostatnim koncercie do osiedli na Zadębiu, Makowskiej, Widoku i Rawki. Poniżej trasy przejazdu:

SK2 – Mszczonowska/Rawska – Batorego – Pl. Jana Pawła II – Zadębie – Lipowa – Poniatowskiego – Makowska.
SK4 – Mszczonowska/Rawska – Mszczonowska/Rondo – Al. Rataja – Szarych Szeregów – Skłodowskiej – Fabryczna – Domarasiewicza – Św. M. M. Kolbe.

Prawie 800 dodatkowych miejsc parkingowych…
1) Teren przed budynkiem CKU z wjazdem od ul. Kilińskiego (50)
2) ul. Długa 1 (25)
3) ul. Sienkiewicza 20 (20)
4) ul. Reymonta 12/14 (przed budynkiem sądu) (50)
5) ul. Pomologiczna 6 – teren ZSZ nr 1 „Budowlanka” (50)
6) ul. Pomologiczna 15 – teren ZSZ nr 2 „Mechanik” (60)
7) ul. Mszczonowska (parking tzw. Biały Dom) – wjazd od ul. Pomologicznej (60)
8) ul. Sienkiewicza 10 – teren LO PRUS (10)
9) ul. Sienkiewicza 14 – Teren SP nr 1 (20)
10) Teren u zbiegu ulic Wojska Polskiego i 1-go Maja – z wjazdem od ul. 1-go Maja (240)
11) ul. Sobieskiego 4 – parking przed szpitalem (60)
12) ul. Rybickiego 8 – Parking Business Center (100)
13) ul. Rybickiego 2 – Parking na terenie Przedszkola nr 8 (40)

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.