Zmiany w organizacji ruchu od 5 listopada w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miasta Skierniewice
Redakcja

Zmiany w organizacji ruchu od 5 listopada w Skierniewicach

Redakcja

Od poniedziałku (5.11) zamknięty zostanie wjazd w ul. Strzelecką od strony ul. 1 Maja. Jest to związane z trwającą budową deszczówki w tym rejonie.

- W najbliższy poniedziałek przystępujemy do kolejnego etapu związanego z budową kanalizacji deszczowej – informują drogowcy odpowiedzialni za inwestycje. - W związku z tym zamykamy wjazd w ul. Strzelecką od strony 1 Maja. Dojazd dla mieszkańców będzie możliwy nową ulicą 26. Dywizji Piechoty. Póki co nie wyznaczamy końcowego terminu. Cały czas nieprzejezdna jest też ul. 1 Maja w kierunku mostu oraz w stronę ul. Batorego. W następnej kolejności zostanie zamknięte skrzyżowanie z ul. Harcerską, ale o tym będziemy na bieżąco informować.

Przypomnijmy, że zmiany są związane z trwającą od 17 września budową 706 metrów bieżących kanału deszczowego w ul. 1 Maja wraz z podczyszczalnią wód deszczowych przy rzece Łupi. Ruch powinna odciążyć nowo wybudowana ul. 26. Dywizji Piechoty, biegnąca od ul. Wojska Polskiego do ul. Batorego. Tamtędy będzie możliwy dojazd dla mieszkańców ulic: Sportowej, Strzeleckiej, Harcerskiej i Wojska Polskiego podczas trwania inwestycji. Autobusy linii 8, 7, 3 będą prowadzone ulicami: Batorego, Poniatowskiego i Kozietulskiego, a najbliższy przystanek zlokalizowany będzie przy ul. Batorego. Ponadto projekt czasowej zmiany organizacji ruchu przewiduje przekierowanie ruchu tranzytowego innymi drogami poza granicami miasta.

Zadanie jest realizowane w ramach II etapu projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w mieście Skierniewice”, na który ZWiK „WOD-KAN” pozyskał ponad 73 mln zł dofinansowania z unijnych funduszy. Prosimy o uważną i rozważną jazdę oraz stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu. O kolejnych zmianach informować będziemy za na bieżąco.

Termin zakończenia inwestycji to 25 kwietnia 2019 r.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.