Zmiany w organizacji ruchu w dniu 1 listopada w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Katarzyna Michałowska

Zmiany w organizacji ruchu w dniu 1 listopada w Skierniewicach

Katarzyna Michałowska

W dniu 1 listopada wybierając się na skierniewickie cmentarze pamiętajmy o zmianach w organizacji ruchu drogowego. Zmiany będą obowiązywać od środy (31.10) od godz. 22:00 do czwartku (1.11) do godz. 22:00.

Rejon cmentarza przy ul. Kozietulskiego


W ulicy Kozietulskiego:

1. Na odcinku od skrzyżowania z ul. 1-go Maja do skrzyżowania z ul. Poniatowskiego wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy z jazdą w kierunku cmentarza.
2. Na długości cmentarza (wzdłuż ogrodzenia cmentarza) wprowadzony zostanie obustronny zakaz zatrzymywania.
3. Na odcinku od ulicy Spokojnej do ulicy Poniatowskiego wyznaczony został postój TAXI.

W ulicy Poniatowskiego:

1. Na całej długości wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy z jazdą od cmentarza w kierunku centrum.
2. Na odcinku od ulicy Kozietulskiego do skrzyżowania z ulicą Lipową obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania po obu stronach ulicy (do końca przystanku autobusowego).

Rejon cmentarza przy ul. Strobowskiej:

W ulicy Strobowskiej:

1. Na odcinku od ulicy Kilińskiego (ulica Strobowska) do ulicy Rawskiej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy z jazdą w kierunku ulicy Rawskiej.
2. Na odcinku od Strobowskiej (skrzyżowanie) po stronie lewej wprowadza się parkowanie zgodnie z tabliczką T-30 prostopadłe do krawędzi jezdni, zaś po drugiej stronie (cmentarza) wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się.

Darmowe bilety i linie specjalne od MZK..

Tego dnia warto skorzystać również z komunikacji miejskiej. Zapraszamy do zapoznania się z rozkładem jazdy - link.

Parkowanie..

Podobnie jak przed rokiem odwiedzający stary cmentarz przy ul. Kozietulskiego nie powinni mieć problemu z zaparkowaniem auta. Skierniewicki ratusz w 2017 roku uporządkował i utwardził teren przed cmentarzem przy ul. Kozietulskiego. Ten tzw. "dziki parking" zdał egzamin, a przy nekropolii zrobiło się jakby bezpieczniej. Nieco gorzej sytuacja wygląda przy nowym cmentarzu przy ul. Strobowskiej. W związku z tym 1 listopada kierowcy będą mogli wyjątkowo pozostawić swoje auta na ścieżce pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Strobowskiej. Na miejscu będzie można skorzystać z pomocy służb mundurowych: policji i straży miejskiej, którzy chętnie pomogą i wskażą odpowiednie miejsca do pozostawienia samochodu. Mimo wszystko zaleca się, aby w tym dniu skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej, a auto pozostawić w garażu.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.