Natalia Zwolińska

Znane są wstępne wyniki przyjęć do skierniewickich szkół średnich

Znane są wstępne wyniki przyjęć do skierniewickich szkół średnich
Natalia Zwolińska

Niemal we wszystkich szkołach średnich w Skierniewicach pozostały jeszcze wolne miejsca. Gdzie można jeszcze składać dokumenty?

W Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa wolnych miejsc dla uczniów pierwszej klasy przygotowano 180. Wiadomo już, że 149 osób zostało przyjętych. 31 osób zostało odrzuconych, ale w trybie odwołania podania te są rozpatrywane.

-Klasy zapełnione są po brzegi. Zostały 2-3 wolne miejsca w klasie o profilu prawniczym. Największe obłożenie w tym roku było na profilu medycznym, w którym duży nacisk kładziony jest na biologię i chemię. Kolejne kierunki to politechniczny i ekonomiczny. - mów Małgorzata Jakimowicz, zastępca dyrektora „Prusa”

W Zespole Szkół nr 3 „Ekonomiku” przygotowano 210 miejsc dla nowych uczniów.

Przyjętych zostało 205, a wiele odwołań czeka na rozpatrzenie.

-Jakieś ruchy będą, ale jeszcze trudno powiedzieć coś więcej. Dopiero po rozpatrzeniu odwołań będziemy wiedzieć coś więcej - mówi Henryk Kobyłecki, dyrektor Ekonomika.

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 przygotowano 150 miejsc w technikum oraz 60 w szkole branżowej I stopnia. W technikum pozostały 2 wolne miejsca, natomiast w zawodówce 6 miejsc. Jednak tutaj również wpłynęły odwołania. Władze szkoły zapewniają, że istnieje możliwość powiększenia klas w szkole branżowej do 32-33 uczniów. Jednak na takie rozwiązanie same pomieszczenia szkolne nie są w pełni przygotowane. Do tego dochodzą również obostrzenia epidemiczne, do których szkoły muszą się dostosować.

W Zespole Szkół nr 4 na osiedlu Rawka w Skierniewicach w liceum ogólnokształcącym utworzono 60 miejsc, przyjęte zostały 53 osoby. Natomiast w technikum utworzono 89 miejsc, 79 osób zostało przyjętych.

-Nie zamykamy jeszcze list, ponieważ mamy podania o ponowne rozpatrzenie złożonych dokumentów. Podejrzewamy, że wszystkie miejsca będą zajęte - mów Agata Janus, sekretarz szkoły.

W „Budowlance”, w technikum planowane jest przyjęcie 105 uczniów. Wolnych miejsc jest około 10 ponieważ zakwalifikowało się 94 chętnych. W szkole branżowej I stopnia również pozostało około 10 wolnych miejsc. Tutaj przyjęto 11 uczniów.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.