Natalia Zwolińska

Znane są wstępne wyniki przyjęć do skierniewickich szkół średnich

Znane są wstępne wyniki przyjęć do skierniewickich szkół średnich
Natalia Zwolińska

Niemal we wszystkich szkołach średnich w Skierniewicach pozostały jeszcze wolne miejsca. Gdzie można jeszcze składać dokumenty?

W Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa wolnych miejsc dla uczniów pierwszej klasy przygotowano 180. Wiadomo już, że 149 osób zostało przyjętych. 31 osób zostało odrzuconych, ale w trybie odwołania podania te są rozpatrywane.

-Klasy zapełnione są po brzegi. Zostały 2-3 wolne miejsca w klasie o profilu prawniczym. Największe obłożenie w tym roku było na profilu medycznym, w którym duży nacisk kładziony jest na biologię i chemię. Kolejne kierunki to politechniczny i ekonomiczny. - mów Małgorzata Jakimowicz, zastępca dyrektora „Prusa”

W Zespole Szkół nr 3 „Ekonomiku” przygotowano 210 miejsc dla nowych uczniów.

Przyjętych zostało 205, a wiele odwołań czeka na rozpatrzenie.

-Jakieś ruchy będą, ale jeszcze trudno powiedzieć coś więcej. Dopiero po rozpatrzeniu odwołań będziemy wiedzieć coś więcej - mówi Henryk Kobyłecki, dyrektor Ekonomika.

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 przygotowano 150 miejsc w technikum oraz 60 w szkole branżowej I stopnia. W technikum pozostały 2 wolne miejsca, natomiast w zawodówce 6 miejsc. Jednak tutaj również wpłynęły odwołania. Władze szkoły zapewniają, że istnieje możliwość powiększenia klas w szkole branżowej do 32-33 uczniów. Jednak na takie rozwiązanie same pomieszczenia szkolne nie są w pełni przygotowane. Do tego dochodzą również obostrzenia epidemiczne, do których szkoły muszą się dostosować.

W Zespole Szkół nr 4 na osiedlu Rawka w Skierniewicach w liceum ogólnokształcącym utworzono 60 miejsc, przyjęte zostały 53 osoby. Natomiast w technikum utworzono 89 miejsc, 79 osób zostało przyjętych.

-Nie zamykamy jeszcze list, ponieważ mamy podania o ponowne rozpatrzenie złożonych dokumentów. Podejrzewamy, że wszystkie miejsca będą zajęte - mów Agata Janus, sekretarz szkoły.

W „Budowlance”, w technikum planowane jest przyjęcie 105 uczniów. Wolnych miejsc jest około 10 ponieważ zakwalifikowało się 94 chętnych. W szkole branżowej I stopnia również pozostało około 10 wolnych miejsc. Tutaj przyjęto 11 uczniów.

Natalia Zwolińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.