Znawca chorągwi spod Łowicza wykładał w Złotowie

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Znawca chorągwi spod Łowicza wykładał w Złotowie

Rafał Klepczarek

Krzysztof J. Guzek ze Zdun, jako członek Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego otrzymał zaproszenie do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Hipolita Cegielskiego w Złotowie (woj. wielkopolskie). Wygłosił tam wykład na temat szkolnych chorągwi.

Wizyta znanego heraldyka uświetniła poświęcenie chorągwi złotowskiego centrum edukacyjnego. Krzysztof J. Guzek wygłosił ponad godzinny wykład pt. "Słów kilka o szkolnych weksyliach. Chorągwie i flagi". W czasie prelekcji zaproszony gość dość szczegółowo przedstawił unikalną chorągiew Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu oraz zabytkową, a znajdująca się w Muzeum w Łowiczu, chorągiew dawnego Gimnazjum Ks. Józefa Poniatowskiego.

Na reprezentacyjnej szkolnej auli było obecnych blisko 100 nauczyciel, którzy wysłuchali wystąpienia weksylologa z powiatu łowickiego z dużą uwagą.

- Miałem dużą satysfakcję, gdyż niektóre w zaprezentowanych postulatów dotyczące szkolnego ceremoniału zostały natychmiast wprowadzone w życie – informuje mieszkaniec Zdun.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.