ZSP nr 2 w Łowiczu ma 90 lat (Zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

ZSP nr 2 w Łowiczu ma 90 lat (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek

Zespół Szkół Pondgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu jest jedną z najstarszych placówek oświatowych o charakterze rolniczym w naszym kraju. Szkoła na łowickim Blichu w piątek (9 października) obchodziła 90. rocznicę powstania.

Jeszcze przed jubileuszową uroczystością w ZSP nr 2 otwarto nową ekopracowanię, którą wyposażono w nowoczesny sprzęt dydaktyczny za 50 tys. zł. 39 tys. zł z tej kwoty dołożył szkole Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Nowoczesną salę lekacyjną poświęcił ks. Sylwester Łajszczak z parafii katedralnej.
Jubileuszowe obchody zorganizowano w sali gimnastycznej ponadgimanzjalnej dwójki. Swoją obecności ą uświetni ły je Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi oraz Mirosława Nowacka, szefowa skierniewickiej delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi.
- W ciągu dziewięciu dekad wykształciliśmy ponad 6 tysięcy absolwentów – informuje Maria Laska, dyrektor ponadgimnazjalnej dwójki, która jest jedną z najpopularniejszych szkół w mieście nad Bzurą.
W szkole przy ul. Blich uczy się obecnie 560 uczniów. Placówką oświatową kieruje od paru lat Maria Laska. Jej zastępcami są: Marianna Elżbieta Tataj i Jerzy Zabost.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.