Zwycięskie OSP Drzewce
Jednostka OSP z Drzewiec w gminie Lipice Reymontowskie zwyciężyła w plebiscycie Dziennika Łódzkiego w kategorii Jednostka OSP. Ochotnicy zdobyli 25.284 punkty! Głosy można było oddawać na trzy sposoby: za pomocą portalu społecznościowego Facebook, za pomocą strony www.dzienniklodzki.pl oraz SMS.
W minioną sobotę, podczas obchodów Wojewódzkiego Dnia Strażaka w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla trzech najlepszych strażaków PSP i OSP oraz jednostek PSP i OSP w plebiscycie na Strażaka Roku w województwie łódzkim. Nasi laureaci również zostali wyróżnieni.
Jednostka OSP Drzewce znana jest nie tylko w regionie, ale i w całej Polsce. Dzieje się tak za sprawą licznych nagród, jednostka jest bowiem trzykrotnym mistrzem Polski i dwukrotnym wicemistrzem Polski w zawodach sportowo-pożarniczych i turniejach piłki nożnej drużyn OSP. Jednostka została założona w roku 1923, a w roku 2003 została włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Aktualnie w skład jednostki wchodzi 75 członków. Najmłodszy ochotnik w Drzewcach ma 7 lat, a najstarszy 92, czyli tyle, co sama jednostka.
- Posiadamy drużyny męską, żeńską oraz młodzieżowe - informuje Krzysztof Supera, prezes OSP Drzewce (i jednocześnie trzykrotny uczestnik programu Jaka to melodia, w tym finalista miesiąca z czerwca 2004 roku - przyp. red.). OSP posiada trzy samochody pożarnicze.
Jednostka stanowi nie tylko ważny element ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa, ale także życia kulturalnego, religijnego, sportowego i edukacyjnego w Drzewcach, gminie Lipce Reymontowskie oraz powiecie skierniewickim, o czym świadczy liczba zdobytych głosów. - Jestem pod wrażeniem naszego wyniku, bo do plebiscytu na początku pochodziliśmy sceptycznie - zdradza Krzysztof Supera.
Wieś Drzewce liczy około 600 mieszkańców, co nie przeszkodziło w głosowaniu, a sprawiło, że mieszkańcy jeszcze bardziej się zintegrowali. - Bardzo się cieszę, że lokalna społeczność tak się zintegrowała, bo do głosowania zachęcała zarówno szkoła, jak i koło gospodyń wiejskich.
Członkowie jednostki uczestniczą także w ważnych wydarzeniach. - Usuwaliśmy skutki powodzi w Polsce w latach 2001 i 2010, m. in. poprzez wzmacnianie wałów Wisły - mówi prezes. - Pomagaliśmy też wypompowywać wodę podczas niedawnego podtopienia w Brzezinach .
Gratulujemy!