Kolejni sutenerzy zatrzymani

Czytaj dalej
Fot. archiwum Polskapresse
Sławomir Burzyński

Kolejni sutenerzy zatrzymani

Sławomir Burzyński

Skierniewiccy policjanci rozbili gang sutenerów. Nakłaniane do prostytucji kobiety świadczyły usługi przy głównych drogach, w wynajętych mieszkaniach, dojeżdżały też do klientów.

Aresztowania zaczęły się wczesnym rankiem. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, wspólnie z policjantami z zespołu ds. handlu ludźmi Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi, w Tomaszowie Mazowieckim i okolicy zatrzymali łącznie 8 osób w wieku od 28 do 50 lat, a kolejnego dnia 26-latka. Wśród dziewięciorga zatrzymanych były dwie kobiety w wieku 28 i 31 lat.

Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz sutenerstwa, wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował areszt tymczasowy.

Jak informuje Justyna Florczak-Mikina ze skierniewickiej policji, praca nad sprawą rozpoczęła się w pierwszej połowie 2014 roku.

– Policjanci uzyskali informacje dotyczące działania na terenie województwa łódzkiego zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem dochodów z prostytucji oraz nakłaniania do niej kobiet – mówi policjantka.

Ustalono, że nakłaniane do prostytucji kobiety świadczyły usługi seksualne najczęściej w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych województwa łódzkiego, w wynajętych mieszkaniach, a także dojeżdżały do klientów. Przestępcza grupa zajmowała się organizowaniem całego procederu, dzieląc się obowiązkami. Część sutenerów zajmowała się wyszukiwaniem kobiet, część organizowaniem spotkań i zapewnianiem dojazdu, a inni pobierali od kobiet zarobione przez nich pieniądze i rozliczaniem z liderem grupy.

– Podczas przeszukania policjanci znaleźli dokumenty wskazujące na posiadanie przez niektórych podejrzanych majątków nabytych za dochody z przestępczego procederu. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mieszkanie o wartości 160 tys. zł oraz 3.300 zł w gotówce – dodaje Florczak-Mikina.

To kolejne uderzenie skierniewickich policjantów w sutenerów.

Czytaj również: Zatrzymani sutenerzy i stręczyciele, w tym osoby ze Skierniewic

Jak już pisaliśmy, w połowie stycznia w Skierniewicach dwie młode kobiety, czując się nadmiernie wykorzystywane i zmuszane do prostytucji, zawiadomiły policję. Mieszkanki województwa pomorskiego odpowiedziały na ogłoszenia na internetowych portalach randkowych. Wiedziały, że chodzi o prostytucję, ale obiecywano im dobre warunki pracy i świadczeń. Pracodawcami było dwóch mężczyzn z okolic Głowna oraz ich partnerki.

W wynajętym mieszkaniu w Skierniewicach, gdzie trafiły okazało się, jak jest naprawdę. Groźbami pobicia lub zgwałcenia zmuszane były do świadczenia usług seksualnych w stanie fizycznego i psychicznego wyczerpania. Po kilkunastu dniach zawiadomiły policję.

23 stycznia policjanci zatrzymali 34-latka oraz 31-latka z powiatu zgierskiego oraz ich partnerki w wieku 29 i 19 lat. Podczas przeszukań w mieszkaniach zatrzymanych policjanci natrafili na notatki z księgowością ich działalności sutenerskiej oraz telefony komórkowe i laptopy, z których podejrzani zamieszczali zdjęcia kobiet na portalach randkowych.

Sławomir Burzyński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.