Luksusowy plac zabaw w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Luksusowy plac zabaw w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Sławomir Burzyński

Wiceprezydent Eugeniusz Góraj, ochoczo krytykujący jakość rewaloryzacji skierniewickiego parku miejskiego, sam nie dopatrzył swojej sztandarowej inwestycji.

W piątek, 3 lipca, nastąpi wyczekiwane przez najmłodszych skierniewiczan otwarcie nowego placu zabaw w parku miejskim. Rano odbędzie się odbiór techniczny, a otwarcie o godzinie 14.

To pierwsza skończona, a więc na razie sztandarowa inwestycja obecnej władzy, którą władza lubi się chwalić. Bo ma czym: bogato wyposażony obiekt kosztował około 750 tys. złotych netto i jest, można powiedzieć, wręcz luksusowy. Tym bardziej razi spore niedopatrzenia popełnione na etapie projektowania, czyli brak oświetlenia tego placu. Oraz brak monitoringu, nadzorującego kosztowny plac zabaw, w tym miedziane rynny w pobliskiej toalecie.

– Oświetlenie…? Nie ma, nie zwróciłem na to uwagi – przyznaje wiceprezydent i zapewnia, że jeszcze przed otwarciem przyjrzy się inwestycji pod kątem oświetlenia i ewentualnie podejmie kroki zaradcze.

Jeśli chodzi o monitoring, system monitorujący park miejski ma być rozbudowane o dwie kamery zamontowane przy placu zabaw. A rynny…

– Miedź kradną, to sprawa znana od dawna i mnie też na to zwracano uwagę, że mogą ukraść rury spustowe… ale taki był wymóg konserwatora zabytków, musiały być miedziane – prezydent Góraj rozkłada ręce.

Na zdjęciach pokazujemy, jak wyglądał plac kilka dni przed zakończeniem prac. Jest co podziwiać, bo w Skierniewicach takiego obiektu jeszcze nie było. Tym bardzie pożądane jest oświetlenie placu zabaw w parku.

Sławomir Burzyński

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Z tekstu wynika dość ponura sytuacja. Otóż wynika, że p.Góraj jest osobą, która tworzy założenia projektowe, przyjmuje projekty wykonane na zlecenie, nadzoruje budowy. A są to zadania dla fachowców, do których Szanowny p. Góraj nie należy (twierdzę za informacjami prasowymi o wykształceniu i pracy zawodowej). Smuta tej sytuacji wynika z tego, że tak można działać przy budowie najwyżej parterowego budynku gospodarczego o powierzchni kilkudziesięciu metrów kw. Realizacja normalnych inwestycji wymaga przygotowania co do racjonalności lokalizacji, uwarunkowań realizacji, założeń programowych itd. itp. Dotychczasowe decyzje (lokalizacja i program żłobka-skąd taka cena realizacji?!, propozycja dużego parkingu przy ul. Rzecznej oraz parkingu przy Al.Niepodległości-wsród wiekowych drzew, lokalizacja budynków socjalnych, plan "bulwaru nad rzeką", brak rozważenia konsekwencji lokalizacji muzeum na pozostały obszar d. jednostki) wskazują, że pośpiech jest złym doradcą inwestycyjnym. Szkoda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.