Nauka konkretnego zawodu to wciąż dyshonor. Lepsze (dla rodzica) jest ukończenie przez dziecko jakiejkolwiek uczelni.
Aby powstało Europejskie Centrum Ortopedii Dziecięcej, NFZ musi finansować zabiegi. A Fundusz powinien być tym zainteresowany, bo kilkakrotnie obniżyłby koszty leczenia dzieci.
W 2014 roku miasto wydzierżawiło prywatny teren na 20 lat, płacąc za to 15 tys. złotych rocznie. Obecne władze samorządowe uznały jednak, że to był niedobry interes.
Państwo daje 500 zł na dziecko, a gmina Maków da tysiąc za psa adoptowanego ze schroniska. Gdyby jednak zwierzę "nagle" padło, musi to poświadczyć weterynarz.
Koncert zespołu Acid Drinkers zgromadził ponad dwustu fanów zespołu. Impreza okazała się ciekawym wydarzeniem nie tylko za sprawą wykorzystania w charakterze sali koncertowej pomieszczenia służącego na co dzień jako sala kinowa. Część mieszkańców...
Urzędnicy szukają w prawie medycznym biurokratycznych absurdów.
Szpital wyciął 361 drzew na terenie pod lądowisko dla śmigłowców ratowniczych. Musiałby zapłacić za nie ponad 7 mln zł. Nie zapłaci, jeśli posadzi tyle samo roślin, ale ma z tym problem.
Pokrzywdzony biznesmen ze Skierniewic, 59-letni Jakub R., zeznawał jako świadek w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Twierdzi, że stracił 7,8 mln złotych.
Rozpoczynamy głosowanie w plebiscycie Samorządowiec Roku 2016 Województwa Łódzkiego. Weryfikacji poddajemy radnych gmin, powiatów, sejmiku, wójtów, burmistrzów i prezydentów.
-Nie boję się przekraczać swoich stref komfortu - mówi Lucyna Wiewiórska, zdaniem głosujących najbardziej przedsiębiorcza kobieta w regionie (8. miejsce w województwie łódzkim)
Założycielka i współwłaścicielka skierniewickiego przedsiębiorstwa Insbud zajęła 9. miejsce w woj. łódzkim i drugie w naszym regionie.
Agnieszka Krokowska po jedenastu latach etatowej pracy w Radiu RSC, gdzie zajmowała się marketingiem i reklamą, postawiła na zmiany. - W pewnej chwili poczułam, że stoję w miejscu.
Zdzisław Kryściak na co dzień pracuje w Zakładzie Karnym w Łowiczu. W PTTK znalazł się za sprawą... starego wyjadacza czereśni.
Krzysztof Jankiewicz Najlepszym Sportowcem 2015 Roku.
Mieszkaniec bloku przy ul. Cichej 12C zgłosił się do nas z problemem zalegających przy śmietniku odpadów wielkogabarytowych.
Szanowny Panie Prezydencie! Piszę do Pana z pozycji jednego z ostatnich (chyba…), któremu tzw. sprawy przyziemne, czyli – w mojej ocenie – też ważne, nie są obojętne. Odnoszę jednak wrażenie, że jest nas – tych nieobojętnych – coraz mniej i ciągle...
Zaczęło się etapowe ukwiecanie miasta. W tym roku, po przejęciu terenów od starostwa powiatowego, miasto zatroszczy się i o pawia.
Rawski park nie może nosić nazwy Żołnierzy Wyklętych. Miasto nadal nie podejmuje konkretnej decyzji.
W starostwie powiatowym problem barier architektonicznych dla niepełnosprawnych jest znany, jednak do tej pory go nie rozwiązano.
Rozebranie kiosku w centrum miasta żywo zainteresowało mieszkańców. Sądzono, że to przymiarka miasta do rewitalizacji.
Gen. Stanisław Maczek zarabiał na życie w Anglii jako kelner, gen. Stanisław Sosabowski jako magazynier, a gen. Kazimierz Fabrycy obsługiwał gilotynę w zakładzie introligatorskim.
Po publikacji wspomnień Teresy Kurzawy okazało się, że inna skierniewiczanka, Teresa Mirek, ma bliźniaczo podobne przeżycia z dzieciństwa.
Chętnie nosimy skierniewicką smycz do kluczy lub breloczek, a dla bliskich wybieramy akwarele. Urząd miasta ma fajne nowe gadżety.
Skierdelek dowiedział się z prasy o skierniewickim balu sportowca. Szybko przygotował frak z galową muchą i pobiegł do hali OSiR.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.